Infrasauny

Správný výběr sauny

Finská sauna vs. Infrasauna Každý typ sauny má své přednosti a odlišnosti. Finská sauna co se týče z pohledu technologií je uzavřená místnost, kde jsou stěny důkladně izolované, aby byly co nejmenší tepelné ztráty v sauně. U finských saun se většinou používá sendvičová konstrukce. To znamená, že se stěna skládá z izolace ( minerální vata, pur izolace ) , následuje parozábrana a nakonec vnitřní obložení sauny (finský smrk, osika, olše, topol).

U infrasauny je zase naopak požadováno, aby se teplo nedrželo uvnitř sauny, ale odcházelo ven, proto se při konstrukci infrasauny nepoužívá izolace a prostor mezi vnějším a vnitřním obložením je prázdný, aby mohl vzduch proudit. Dnes jsou trendem tzv. kombinované sauny - čili finská sauna ve které jsou navíc infrazářiče. Tato kombinace sauny je možná, ale toto řešení nebude nikdy stroprocentní, protože každá z těchto saun, má jiný technologický postup.

Pro koho je sauna vhodná

Finská sauna zlepšuje krevní oběh, vyplavuje z těla škodlivé látky a zrevitalizuje tělo, u této sauny je zatížení organismu vyšší než u infrasauny a proto se nedoporučuje lidem s chorobami srdce a krevního oběhu a tlaku. U infrasauny není zatížení tak velké, protože je v infrasauně nižší teplota pouze infračervené spektrum záření. Infrazáření proniká 5 - 7 cm po kůži a tím nezatežuje vnitřní ográny jako již zmíněná finská sauna.

 

 

Infrasauny (infrakabiny)  jsou dřevěné kabiny velmi  podobné klasické sauně. Zásadním rozdílem je však zdroj tepla. V infrasauně  jsou jím infrapanely, někdy nazývané  jako infrazářiče.  Pobyt v infrasauně je od klasického saunování odlišný tím, že v infrasauně dochází k ohřívání těla prostřednictvím záření, které proniká do povrchových tkání.  Při interakci záření s tkáněmi vzniká jako sekundární teplo sálavé a to nahřívá infrasaunu samotnou. Proto je žádoucí infrasauny důkladně větrat.


Finské sauny

Finské sauny.cz vám nabízí kompletní sortiment pro realizaci Vaší domácí nebo komerční sauny.

Finská sauna

Většina našeho sortimentu je tvořena výrobky kvalitní finské značky Harvia sauny. Rozhodnutím koupit saunu od nás volíte produkt který je 60 let testován a má spoustu spokojených zákazníků po celém světě. Kde probíhá výroba našich saun? Výroba sauny bude provedena ve Finském městečku Muurame blízko měta Jyvaskyla.

Finská sauna

Realizace a montáže saun provádíme v celé ČR, v současné době se specializujeme na Brno a Jižní moravu, nově je také otevřena provozovna Finské sauny Praha.


Kontakty
Emailová adresa: info@finskasauna.cz Telefon: +420 545 214 689 Webové stránky: www.sauny-infra.cz